Delegate List

Registered delegates for Australian Theatre Forum 2017, as at 22/9/2017, are listed below by state/territory:

 

Australian Capital Territory

Don Bemrose

Jordan Best – Pigeonhole Theatre

Katie Cawthorne – Canberra Youth Theatre

Cathy Petocz

 

New South Wales

Maissa Alameddine – Arab Theatre Studio

Jess Arthur – Sydney Theatre Company

Nick Atkins – Penrith Performing & Visual Arts

Pippa Bailey

John Baylis – Bundanon Trust

Chris Bendall – Critical Stages

Karilyn Brown – Performing Lines

Alissar Chidiac

Fraser Corfield – Australian Theatre for Young People

Annemaree Dalziel

Rosie Dennis – Urban Theatre Projects

Adam Deusien – Lingua Franca

Eva Di Cesare – Monkey Baa Theatre Company

Dino Dimitriadis – Apocalypse Theatre Company

Bronwyn Edinger – Theatre Network NSW

Alyson Evans

Tahni Froudist – Belvoir

Nuala Furtado

Imogen Gardam – Bell Shakespeare

Caitlin Gibson – PYT Fairfield

Jorjia Gillis

Fenn Gordon – Performing Lines

Dan Graham

Phoebe Grainer – Information & Cultural Exchange

Mish Grigor – Post

Cecily Hardy – Legs On The Wall

Will Harvey – Griffin Theatre

Simon Hinton – Merrigong Theatre Company

Leland Kean – Merrigong Theatre Company

Joanne Kee – Riverside Theatres, National Theatre of Parramatta

Jane Kreis – Theatre Network NSW

Katy Green Loughrey – Sydney Opera House

Julian Louis – Northern Rivers Performing Arts

Amy Maiden – Australian Theatre for Young People

Maeve Marsden

Rowan McDonald – New Audiences

Dom Mercer – Belvoir

Danielle Micich – Force Majeure

Ali Murphy-Oates – Moogahlin Performing Arts

Kay Nankervis – Arts Outwest

Jessica Olivieri – Campbelltown Arts Centre

Bali Padda

Frank Panucci – Australia Council for the Arts

Angeline Penrith

Lachlan Philpott

Marion Potts – Australia Council for the Arts

Sarah Rodigari – Field Theory

Tim Roseman

Polly Rowe – Sydney Theatre Company

Becky Russell

Imara Savage – Sydney Theatre Company

Saman Shad

Kylie Shead – Bathurst Regional Council

Bethwyn Serow – AMPAG

Antonia Seymour – Arts On Tour

Harley Stumm

Sally Sussman – Australian Performance Exchange

Augusta Supple – Create NSW

Alicia Talbot

Karen Therese – PYT Fairfield

Christopher Tooher – Sydney Festival

Jade Dewi Tyas Tunggal

Bridgette van Leuven – Sydney Opera House

Aanisa Vylet – Randa Sayed

Annette Shun Wah –  Contemporary Asian Australian Performance (CAAP)

Malcolm Whittaker

Lee Wilson – Branch Nebula

Fiona Winning – Sydney Opera House

Mirabelle Wouters – Branch Nebula

 

Northern Territory

Jessie Davis

Cj Fraser-Bell

Sarah Hope

Kate Kelly – Corrugated Iron Youth Arts

Angela O’Donnell

Jane Tonkin – Corrugated Iron Youth Arts

Michael Watts

 

 

Queensland

Diat Alferink – Alferink Arts Management

Leanne Beer – Creative Access

Alethea Beetson – Digi Youth Arts

Louise Bezzina – Bleach* Festival

Summer Bland – Brisbane Powerhouse

Leigh Boswell – The Young Company Theatre

Pip Boyce – Playlab

Sam Foster – Shock Therapy Productions

Nuala Furtado

Katherine Hoepper – La Boite Theatre Company

Norm Horton – Arts Front / Feral Arts

Amy Ingram – The Good Room

Alicia Jones – Plank Industries

Hayden Jones – Shock Therapy Productions

Nasim Khosravi – Baran Theatre

Benjamin Knapton

Katherine Lyall-Watson – Belloo Creative

Regan Lynch

Todd MacDonald – La Boite Theatre Company

Kate McDonald

Robbie O’Brien – Ludus Performance

Nathan Sibthorpe – Counterpilot

Dave Sleswick – Brisbane Powerhouse

Zohar Spatz – Brisbane Powerhouse

Kris Stewart – Brisbane Powerhouse

Merlynn Tong

Zaimon Vilmanis

Yvette Walker

Celia White – Vulcana Women’s Circus

 

South Australia

Joanna Agius

Nikki Ashby

Edwin Kemp Attrill – ActNow Theatre

Stacey Baldwin – Slingsby Theatre Company Ltd

Ebony Bott – Patch Theatre Company

Sarah Brokensha

Ben Brooker – RealTime

Geordie Brookman – State Theatre Company South Australia

Dave Brown – Paperboat Ventures

Joshua Campton

Elena Carapetis – State Theatre Company South Australia

Lee-Anne Donnolley – Far and Away Productions

Chris Drummond – Brink Productions

Sarah Dunn

Naomi Edwards – Patch Theatre Company

Julianne English – Pembroke School

Renee Fort – Adelaide Festival Centre

Erin Fowler – The Mill

Paul Gazzola

Peter Grace – Arts South Australia

Jane Gronow – Tutti Arts Inc

Yasmin Gurreeboo

Alysha Herrmann – Carclew

Michael Hill – Arts South Australia

Joshua Hoare – SA Circus Centre, home of Cirkidz

Alison Howard

Jane Howard

Nick Hughes – Restless Dance Theatre

Julian Jaensch – Tutti

Phillip Kavanagh

Tony Knight

Tom Law – Slingsby

Jennifer Layther – Arts South Australia

Becci Love

Belinda MacQueen – Jones MacQueen

Ross McHenry – Windmill Theatre Co

Corey McMahon

Rebecca Meston

Joseph Mitchell – OzAsia Festival

Julia Moretti – Arts South Australia

Louisa Norman – Country Arts SA

Dr Sarah Peters – Flinders University

Cheryl Pickering

Pat Rix – Tutti Arts Inc

PJ Rose

Michelle Ryan – Restless Dance Theatre

Kari Seeley – No Strings Attached

Nick Skibinski - SA Circus Centre, home of Cirkidz

Emily Steel

Eira Swaine – Australian Dance Theatre

Susannah Sweeney – DreamBIG Children’s Festival

Juha Vanhakartano – Tutti Arts Inc

Steph Walker – Adelaide Festival Centre

Tricia Walton – Carclew

Kaye Weeks – Windmill Theatre Co

Josephine Were

Karen Wilson – Brink Productions

Meg Wilson

Alirio Zavarce – No Strings Attached Theatre of Disability

 

Tasmania

Kelly Drummond Cawthon – kdcWORKS

Jana Gowans – AustralianPlays.org

Jordy Gregg

Guy Hooper

Maeve Mhairi McGregor

Carin Mistry – AustraliaPlays.org

Eva Grace Mullaley – Blackfulla Performing Arts Alliance

Glen Murray – Invisible Practice

Sam Routledge – Terrapin Puppet Theatre

 

Victoria

Simon Abrahams – Melbourne Fringe

Olivia Allen

Julie Amos – Hothouse Theatre

Jude Anderson – Punctum

Sarah Austin

Selene Bateman – Auspicious Arts Projects Inc.

Bron Batten

Kamarra Bell-Wykes – ILBIJERRI Theatre Company

Nancy Black – Black Hole Theatre

Ella Caldwell – Red Stitch Actors’ Theatre

Katrina Chandra – Snuff Puppets

Daniel Clarke – Arts Centre Melbourne

Marcel Dorney – Elbow Room

Caitlin Dullard – La Mama

Lydia Fairhall – Footscray Community Arts Centre (FCAC)

Mandy Field

Madeleine Flynn – Madeleine Flynn & Tim Humphrey

Dagmara Gieysztor – Theatre Research Institute

Sue Giles – Polyglot Theatre

Dr. Hilary Glow – Deakin University

Scott Gooding

Vicky Guglielmo – City of Darebin

Emma Hall

Jane Harrison

Alison Harvey – Back to Back Theatre

Christabel Harvey – Creative Victoria

Melinda Hetzel

Ching Ching Ho

Debra Jefferies – Creative Victoria

Catherine Jones – Arts House

Liz Jones – La Mama

Petra Kalive

Luke Kerridge

Dr Anne Kershaw - Deakin University

Dan Koop – Melbourne Fringe

Clair Korobacz – one step at a time like this

Felicia Lannan – Madhouse Circus

James Lawson – Vessel

Edwina Lunn – Arts Centre Melbourne

Alexandra Macalister-Bills – Arena Theatre Company

Reagan Maiquez

Beau McCafferty – City of Darebin

Erica McCalman – Next Wave

Chris Mead – Melbourne Theatre Company

Jodee Mundy

Teena Munn – Circus Oz

Justin Murphy – Regional Arts Victoria

Imbi Neeme – Chamber Made Opera

Adriano Nunes – Meat Market

Yuhui Ng-Rodriguez

Dale Packard – Regional Arts Victoria

Sermsah Pepi Bin Saad – Urban Dreaming

Natasha Phillips – China AUS Arts

Ian Pidd

Rani Pramesti – Rani Pramesti Collaborations

Vanessa Pigrum – Chunky Move

Mark Pritchard – Malthouse Theatre

Jenny Ryssenbeek – VAPAC

Gemma Robertson - VAPAC

Suhasini Seelin

Narda Shanley – St Martins Youth Arts Centre

Leisa Shelton – Fragment31

Brad Spolding – The Substation

Tim Stitz – Chamber Made Opera

Sara Strachan

Kate Sulan – Rawcus

Sheah Sutton – Arena Theatre Company

Fiona Symonds – Red Stitch Actors’ Theatre

Davey Thompson – Circus Oz

Emma Valente – THE RABBLE

Annette Vieusseux – Lucy Guerin Inc

Chi Vu

Lyn Wallis – Hothouse Theatre

Richard Watts – ArtsHub

Sister Zai Zanda

 

Western Australia

Humphrey Bower

Fiona De Garis – Performing Lines WA

Jay Emmanuel

Jeffrey Jay Fowler – Black Swan State Theatre Company

Barbara Hostalek

Julian Hobba – The Blue Room Theatre

Helen Hristofski – Barking Gecko Theatre Company

Afeif Ismail

Peter Kift – Yirra Yaakin Theatre Company

Mari Lourey

Jenna Mathie – The Blue Room Theatre

Tegan Morey – Country Arts WA

Kyle J Morrison – Yirra Yaakin Theatre Company

Riley Spadaro

Zainab Syed – illUMEnat

Mararo Wangai

Mitchell Whelan